Keyifli Gezi
Dünyada Gezilebilecek Yerlerin Haberleri

İstanbul – Türkiye

12

Avrupa’nın en fazla nüfus barındıran şehri olan İstanbul, gerek coğrafi güzellikleri gerek canlı, kültürel ve sosyal hayatı ile Türkiye’nin en çekici turistlik şehirleri arasında yer almakta. Üç tarafı denizlerle çevrili bir yapıya sahip olan kentte Asya ve Avrupa kıtalarını birbirine kenetleyen İstanbul Boğazı çekiciliği ile göz kamaştırıyor.

Denizin mis gibi havasını sevenler için İstanbul’da gezilmesi ve görülmesi şart olan mekanlardan biri ise Prens Adalarıdır. Bu tarz motorlu taşıtların barınmadığı adalarda hala nostaljik bir yaşam süregeliyor. İstanbul, doğa güzelliklerini bünyesinde tuttuğu gibi tarihe ve kültürel değerlere de imkan tanımakta. Tarihin devam ettiği süre boyunca pek çok medeniyetin yaşamlarına devam ettiği şehirde hem İslam hem de Hristiyan dünyasının birçok kıymetli eserleri ve Dünyaya nam salmış Osmanlı Devleti’nin kültür mirasları ziyaretçileri gerçek anlamda büyülüyor.

Kültürel Anlamda İstanbul:

Türkiye’nin kültürel anlamda başkenti sayılan İstanbul, ülkenin ilk ve tek modern sanat müzesinin yanı sıra pek çok sanat galerisi ve kültürel merkezlere ev sahipliği yapmaktadır. Kültürel değerler anlamında olduğu gibi sosyallik bakımından da adeta bir başkent edası olan İstanbul’da, ülkenin en iyi restoranları ve eğlence mekanları bulunmaktadır.

Kentin hemen hemen her yerine dağılmış olan tarihi mekanlar özellikle Taksim, Etiler arasında ve Boğaz kıyısında bulunmaktadır. Alışveriş tutkunu turistler ise yerli yabancı her türlü markaların ve  mağazaların devamında; Kapalıçarşı, Mısır Çarşısı gibi hem tarihi hem de eğlenceli mekanlarda İstanbul’un ve alışverişin tadını doyasıya çıkarıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.