Keyifli Gezi
Dünyada Gezilebilecek Yerlerin Haberleri

Kanada Gezi Rehberi

41

Kanada Kuzey Amerika bölgesinde yer alan ve yaklaşık 10 milyon kilometrekare yüz ölçümüne sahip olan bir ülkedir. Oldukça büyük bir ülke olan Kanada doğal güzellikleriyle ve kültürel özellikleri ile turistlerin gözde merkezlerinden birisidir. Ülkede Amerika Birleşik Devletleri, Fransa ve Britanya kültürel özelliklerini günümüze kadar getirmiştir.

Kanada’ya Ne Zaman Gidilmelidir?

Birçok turist herhangi bir ülkeye giderken ne zaman gitmeleri gerektiği konusunda kafa karışıklığı yaşar. Kanada da her mevsim ayrı güzelliklere sahip olduğu için farklı zaman aralıklarında farklı amaçlarla gidilir. Eğer festival tadında hareketli bir tatil yapmak istiyorsanız ülkeye Nisan ve Mayıs aylarında gidebilirsiniz. Eğer doğal güzellikleri ve kış sporlarını yapmak istiyorsanız kış ayları sizin için daha uygun olacaktır.

Kanada Kültürü

Kanada dünya üzerindeki kültür zenginliği açısından en önemli şehirlerden biridir. Bünyesinde barındırdığı etnik köken çeşitliliği sayesinde ülkede birçok kültürel iz ile karşılaşmak mümkün. Özellikle ülkenin kurulduğu ilk yıllarda diğer ülkelerden göç eden göçmenlerin kültürlerini de beraberinde getirmesiyle yeni yeni kültürler ortaya çıkmıştır. Ülkede şu an Aborjin kültürü, İngiliz kültürü ve Fransız kültürü baskınken aynı zamanda Afrika, Karayip ve Asya kültürleri de yer yer görülmektedir.

Kanada Mutfağı

Turistler için ziyaret edilecek bir ülkedeki mutfak kültürü çok önemlidir. Kanada çok çeşitli bir kültürel yapıya sahip olduğu için bu çeşitlilik mutfaklara da yansımış durumda. Kanada mutfağında yerlilerin mutfağı baskın olsa da Avrupa ve Asya mutfağı da etkisini hissettirmektedir. Ülkede akçaağaç şurubu, somon, kiviak, bannock, Montreal simidi, tart ve daha birçok özel yemek türlerini bulmak mümkündür.

Kanada’nın İklim Özellikleri

Kanada herkesin bildiği üzere soğuk bir iklime sahiptir. Oldukça uzun süren kış günleri ile adından bahsettiren Kanada çetin hava koşullarına sahiptir. Ülkede yer yer yumuşak havaların olduğu bölgeler olsa da ülkenin genelinde kış çok sert geçmekte ve hatta dünyanın en soğuk yerlerinden biri olmaktadır. Ülkede yazlar genellikle 30 dereceden yüksek, nemli ve kısa olmaktadır. Bu nedenle Kanada’ya gelmek isteyen bir kişi geleceği aydaki mevsim koşullarına dikkat etmelidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.