Keyifli Gezi
Dünyada Gezilebilecek Yerlerin Haberleri

Karayipler Gezi Rehberi

47

Yaşarken cenneti görmek isteyenler için Karayipler en iyi seçimlerden biridir. Doğal güzellikleri ile turistleri cezbeden Karayipler adeta cennetin dünya üzerindeki kopyasıdır. Her yıl binlerce turist Karayipler bölgesini ziyaret ederek keyifli ve huzurlu bir tatil geçiriyor.

Karayipler bir bölgeye verilen isimdir. Batı Hint Adaları olarak da bilinen bu bölge Karayip denizlerini ve adalarını kapsar. Oldukça geniş bir alana yayılan Karayipler Florida ve Venezuela arasında geniş bir hat oluşturmuş durumda. Bu bölgede günümüzde 7 binden fazla ada, adacık ve kayalık alan vardır. Bölgede toplam 13 adet ülke vardır.

Karayipler’in en önemli özeliği muhteşem denizlere sahip olmasıdır. Bölgede yer alan her ada turkuaz renkteki eşsiz denizlere sahiptir. Karayipler içerisinde tatil yapan bir kişi bu berrak ve tertemiz denizlerde güvenli bir şekilde yüzebilir. Dileyen kıyı şeritlerinde yüzebileceği gibi dileyen tekne turlarının yaptığı gezilere katılarak tüplü dalış yaparak Karayipler’in muhteşem deniz altı canlılığına tanıklık edebilir.

Karayipler yalnızca denizleri ile ön plana çıkan bir bölge değildir. Su üstü ve su altı güzelliği olduğu kadar başka doğal güzellikler de vardır. Yüzlerce adaya sahip olan Karayipler’de her adanın kendine has bir ekosistemi vardır. Birçok ada turistlerin kullanımına açık olduğu için burada tatil yapmak isteyen kişiler bu adalardaki doğal güzelliklere tanıklık edebilir. Her adanın içerisinde yükselen palmiye ağaçları başta olmak üzere birçok ağaç türü ve birçok canlı türü ile bu adalarda karşılaşmak mümkündür.

Karayipler klasikleşmiş tatil beldelerini geride bırakmış diyebiliriz. Bu bölgede onlarca kata sahip oteller ile karşılaşmak söz konusu değildir. Karayipler bölgesinde bölgenin kültürel özelliklerine ev sahipliği yapan otantik evler vardır. Doğal materyaller kullanılarak yapılan bu evler alışılmadık tarzdaki yapısıyla turistlerin büyü ilgisini çekiyor. Kıyı şeridi boyunca ve hatta denizin üzerine kadar ilerleyen bu evler ile tatil süresi boyunca turistler huzurlu vakitler geçirebiliyor. Siz de rüya gibi bir tatil yaşamak istiyor ve evlerinize döndüğünüzde kendinizi huzur içinde bulmak istiyorsanız sizler için en iyi seçimlerden biri Karayip bölgesindeki bu adalar olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.