Keyifli Gezi
Dünyada Gezilebilecek Yerlerin Haberleri

Kuzey Amerika-Las Vegas (Nevada)

32

Amerika Birleşik Devletleri’nin Nevada eyaleti’nin, Mojave Çölü’nün hemen üzerine inşa edilen Las Vegas, 1931 tarihine kadar oldukça küçük bir çöl kasabası olduğu zamanlar, o yıllarda var olan kumarhanelerin yasal hale gelmesi ile hızlı bir şekilde gelişmeye başlayan ve günümüzde 2.3 milyon nüfusa sahip alışveriş, eğlence ve kumar kenti olmuştur. “Günahların Şehri” adı ile de tanınan bu kent parıltılı ve renkli kumarhaneleri ve oldukça büyük elit otelleriyle ülkenin oldukça büyük turizm merkezlerindendir.

Hollywood prodüksiyonlu filmlerde çokça konusu geçen Las Vegas’ın tamamını bir kerede görmek için Strip civarlarında, 350. metresinde bulunan balkonu ile Stratsphere Kulesi tercih edilebilir. Hali hazırda Strip’teyken diğer bir alternatifte modern ve post modern eserleri ile Guggenheim Hermitage Müzesi tercih edilen bir diğer noktadır. Şehrin Downtown isimi ile bilinen yerine de diğer bir deyişle “kumarhaneler bölgesi” yani türkçe bir diğer tabiri ile 24 saat uyumayan da diyebiliriz. Aramakta olduğunuz her bir ürünü bulabileceğiniz ve ardından keyifle dilediğiniz gibi dolaşabileceğiniz, dünyaca ünlü Boulevard ve Grand Canal Alışveriş Merkezine de sahip olmakta olan Las Vegas, Amerikan, Çin, Tayland, Hint, Fransız, İtalyan, Türk, Japon, Meksika ile Yunan mutfaklarının en nadide yemeklerinden oluşmakta olan çok geniş bir çeşitliliği de misafirlerine iyi bir şekilde sunuyor.

Mimari açıdan inanılmaz etkileyici olarak nitelendirilen devasa oteller, tatil köyleri, plajlar, gece kulüpleri ve eğlence merkezleri gibi mekanlarla Las Vegas, insanlara Amerika hayallerini tam anlamıyla yaşattığı bir şehirdir. Las Vegas ziyaretiniz sırasında, dünyaca tanınmış ve nam salmış birbirinden ilginç şovlara tanıklık edebilir, dünyanın başka hiçbir yerinde göremeyeceğiniz yapıları da görebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.