Keyifli Gezi
Dünyada Gezilebilecek Yerlerin Haberleri

Türkiyede Gezilebilecek Yerlerden Marmaris

57

Ülkemiz her yönüyle adeta cenneti andırıyor. Dünya üzerindeki turizm merkezlerinde ilk sıralarda olan ülkemiz pek çok doğal ve beşerî güzelliği ile yerli ve yabancı turistleri bekliyor. Özellikle ülkemizin Ege bölgesi turizm sektörüne yön veren bölgelerin başında geliyor. Bu yazımızda Ege Bölgesi’nin önemli şehirlerinden biri olan Marmaris hakkında bilgi vereceğiz.

Marmaris Muğla ilinin ilçelerinden biridir. Denize kıyısı olan bu şehir her sene yüz binlerce turisti bünyesinde ağırlıyor. Hem ülkenin dört bir yanındaki şehirlerden hem de dünyanın diğer ucundan çok sayıda turist bu şehri ziyaret ediyor.

Marmaris’in önemli bir turizm cenneti olmasındaki ana nedeni şüphesiz muhteşem bir doğal güzelliğe sahip olmasıdır. Şehir turkuaz renkte berrak bir denize, denize kıyı taşsız bir kumsala ve çeşit çeşit maki bitki örtüsünün ağaçlarını bulunduran ormanlara sahip. Marmaris’i ziyaret eden kişiler gün içerisinde muhteşem denizin tadını çıkartırken akşam saatlerinde Kızıl Çam ağaçlarının oluşturduğu ormanlarda gün batımının huzur verici anlarına tanıklık ediyor.

Marmaris yalnızca doğal güzelliklere sahip olan bir şehir değildir. Şehir aynı zamanda çok sayıda insan yapımı esere sahip. Yüzyıllardır devam eden kültürel birikimle birlikte şehir merkezinde ve çevresinde pek çok tarihi eser ile karşılaşmak mümkün. Özellikle MÖ. 2. yüzyıldan itibaren ev sahipliği yaptığı onlarca medeniyet sayesinde şehir merkezinde pek çok tarihi yapıt birikmiş durumda. Bununla birlikte tarihi beyaz evler gibi çeşitli yapılar da insanların ilgi odağı haline gelmiştir.

Marmaris bulunduğu konum sebebiyle oldukça önemli şehirlerden biridir. Özellikle tek bir şehir ile tatilini bitirme istemeyenler için Marmaris en iyi seçimlerden biri olacaktır. Diğer turizm şehirlerine olan yakınlığı ile birlikte dileyen buradaki tatili bittikten sonra çevrede bulunan diğer turizm şehirlerine kısa süreler içerisinde geçebiliyor.

Marmaris içerisinde tatil süresince yapılabilecek çok fazla sayıda aktivite var. Tatilinde denize girmekten başka aktiviteler yapmak isteyenler için Marmaris şehrinde doğa yürüyüşü ve kamp gibi doğal alan aktiviteleri başta olmak üzere birçok aktivite seçeneği bulunuyor. Dileyen gün içerisinde muhteşem denizlerin tadını çıkartırken akşam saatlerinde diğer aktiviteler ile keyifli vakitler geçirebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.